Заняття з надання домедичної допомоги

Date: 4 жовтня 2022 о 12:02, Refreshed 4 жовтня 2022 о 12:24

В сучасному світі, а особливо в умовах постійної небезпеки, в якій живе населення України, навички домедичної допомоги є надважливими. Ними мають володіти як дорослі, так і діти, адже подібні знання можуть врятувати життя, як власне, так і оточуючих.

29 вересня 2022 р. в Дмитрівському академічному ліцеї “Перспектива” для учнів 9 — 11 класів було проведено заняття з основ надання домедичної допомоги. Захід мав на меті підвищити загальний безпековий рівень учнів та навчити їх правильно діятих у ситуаціях, пов'язаних із загрозою для здоров'я та життя людини.

Заняття з домедичної допомоги проводив лікар Дмитрівського медичного центру Півошенко Богдан В'ячеславович.

Старші учні нашого ліцею дізнались про основні правила та порядок надання домедичної допомоги при різних типах ушкоджень. Також вони усвідомили високий рівень відповідальності при наданні такої допомоги. Учні засвоїли, що за ненадання допомоги та ігнорування ситуації, коли існує загроза життю іншої людини передбачена кримінальна відповідальність.

На цьому занятті учні дізнались, як правильно діяти в конкретних ситуаціях та як надавати допомогу: у випадку серцево-легеневої реанімації, зупинки кровотечі, при відкритих та закритих переломах, у випадку опіків, переохолодження, удавлення, при втраті свідомості та іншому. Вони засвоїли також інформацію про необхідність застосування засобів медичного захисту при наданні домедичної допомоги, щоб мінімізувати особисті ризики після надання допомоги, та дізнались, чим загрожує відсутність таких засобів. Також було обговорено ситуації, при яких надання допомоги несе більшу загрозу власному життю, ніж шанс врятувати іншу особу. Крім того, з реальних життєвих прикладів учні дізнались, як не варто діяти при наданні допомоги: наприклад, в жодному разі не можна зупиняти кровотечу на шиї накладанням турнікетів чи інших подібних засобів.

Учні усвідомили один з головних принципів при порятунку постраждалої особи — в будь-якому випадку варто кликати на допомогу оточуючих, оскільки колективне надання домедичної допомоги збільшить шанси потерпілого вижити. Також, під час надання домедичної допомоги завжди необхідно викликати швидку!

Окрім теоретичних знань, на цьому занятті учні мали нагоду закріпити інформацію також і практично. На практиці вони дізнались:

• як користуватись турнікетами, джгутами та іншими спеціальними чи підручними засобами для зупинення кровотечі;

• як діяти, коли побачили людину, що втратила свідомість, як правильно перевіряти наявність в людини ознак життя, та як надавати допомогу непритомній особі — як переводити постраждалого в стабільне бокове положення та як приводити його до свідомості;

• як діяти у випадку удавлення, щоб відкрити дихальні шляхи;

• як правильно проводити серцево-легеневу реанімацію.

Будьте відповідальними людьми! Ваша небайдужість може врятувати життя.

Фотографії