Міжнародний день демократії!

Date: 16 вересня 2022 о 20:42
173 view

Кожен свідомий українець має бути відповідальним громадянином і розуміти принципи дії демократії та свою персональну роль в житті незалежної демократичної держави.

До Міжнародного дня демократії (15.09.) в Дмитрівському академічному ліцеї “Перспектива” були проведені "освітні хвилинки" для 5 - 11 класів.

Учнів було ознайомлено з базовими демократичними цінностями. Вони дізнались про походження демократії, її розвиток, основні ідеї та принципи, її значення та місце в розвитку України як європейської держави.

Також, до Дня демократії 15.09.22 було скликано засідання учнівського самоврядування ліцею. Учнів було додатково проінформовано щодо канонів проведення чесних справедливих виборів та про права учнівського самоврядування, як окремої складової демократичної громади.

Відбулось обговорення роботи, здійсненої парламентом протягом минулого навчального року. Після цього були проведені щорічні демократичні вибори президента ліцею та призначено прем'єр-міністрів. В результаті засідання було визначено необхідність ребрендингу, вдосконалення структури парламенту та створення нових статутних документів, які ще більше відповідатимуть загальним ідеям демократичного суспільства.

§

Міжнародний день демократії відзначається 15 вересня починаючи з 2007 року (за рішенням Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй) з метою пропагування, дотримання та збереження принципів демократії.

Хоча єдиної моделі демократії у світі не існує, це - одна з найвищих цінностей цивілізованих держав, в тому числі й України. Переважно саме демократичні країни мають найвищий рівень життя у світі.

Демократичні цінності були закладені в основу існування більшості міжнародних організацій, і вони ж є основою діяльності навіть невеликих місцевих громадських утворень, зокрема й учнівського самоврядування.

Головні принципи демократії, захисту прав та свобод пересічного громадянина настільки важливі, що стали однією з цілей створення НАТО. Сторони-члени НАТО підтверджують «… своє прагнення жити у мирі з усіма народами і урядами, сповнені рішучості захистити свободу, спільну спадщину своїх народів і їхню цивілізацію, засновану на принципах демократії, свободи особистості й верховенства права…». Україна, яка в своїй політиці йде на тісне зближення з НАТО, також сповідує зазначені цінності.

Демократичний шлях розвитку України закріплений в Конституції нашої держави. Для України, як для світової столиці свободи, демократичні цінності є надважливими. Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.”

§

Дмитрівський ліцей та його учнівське самоврядування живе принципами та цінностями демократії!