Методичний діалог. «Освітні тренди та тенденції в контексті положень Нової української школи»
31 жовтня на базі Дмитрівського академічного ліцею
«Перспектива» відбувся семінар міжшкільної методичної комісії
вчителів мовно-літературної освітньої галузі на тему «Освітні тренди
та тенденції в контексті положень Нової української школи».
Розпочала захід голова ММК Богата О.М., презентуючи тему «Візія майбутнього освіти і науки України: пріоритети, принципи, стратегічні цілі», адже саме освіта має стати ключем до відновлення відчуття надії і можливостей для майбутнього, допомагаючи людям знайти своє місце в нових реаліях. Педагоги розглянули такі питання:
Якого майбутнього ми прагнемо?
Які наші пріоритети?
Які наші принципи?
Богата О.М. наголосила, що першим кроком до цього буде розроблення Національної стратегії, до написання якої можуть долучитися всі охочі.
Вознюк Н.В., учитель української мови і літератури, керівник кафедри словесності Дмитрівського академічного ліцею
«Перспектива» представила колектив МО вчителів-словесників, надала відомості про професійну діяльність його представників, визначила основні напрями роботи гуманітаріїв, висвітлила форми роботи педагогів з обдарованими дітьми та показала їх результативність.
Основне питання семінару на тему «Запровадження діяльнісного та компетентнісного підходів в 5-6 класах НУШ» було розглянуто при ознайомленні з досвідом роботи вчителів кафедри, які викладають у 5-6
класах.
Учитель зарубіжної літератури Владовська З.М. продемонструвала застосування на уроках словесності таких методів та прийомів, як: «Ромашка Блума», «Коло друзів», «Поле чудес», «Школа Радості», представила наочний матеріал і показала особливості його використання.
Римарчук Н.П., учитель української мови і літератури, поділилася з колегами матеріалом щодо освітніх втрат учнів, визначила чинники, що впливають на їх появу, запропонувала шляхи подолання цих проблем.
Опар`єнко Н.В., учитель української мови і літератури прокоментувала поняття «формувальне оцінювання», наголосила на його завданнях, принципах та можливостях, і показала, як застосовує в роботі такі методи та прийоми: «Літературний диктант», «Метод «ПРЕС», «Трирівневі повідомлення», «Обговорення у парах»,
«Швидкі» проєкти» тощо.
Дідич А.М., учитель зарубіжної літератури, розповіла про особливості використання технологій НУШ у середній та старшій школі, зокрема таких, як: «Коміксів за змістом прочитаного твору», «Віршів у смайликах/малюнках», «Перевтілень у письменника чи героя твору», «Створення профілю героя твору в інстаграмі», «Інтелект-карт»,
«Інтерактивних завдань», «Проєктної роботи», «Візуалізації поезій» «Інтеграції навчальних предметів» та ін..
Тищик Л.П., учитель зарубіжної літератури Бузівського ліцею, провела огляд Положення про атестацію педагогічних працівників 2023 року, ознайомила з можливості цифрових платформ КОІПОПК, закликала бути їх активними користувачами та поширювати власний досвід у даній системі.
Богата О.М. підвела підсумки семінару, акцентувала увагу на формуванні компетентностей у здобувачів освіти, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві, подякувала учасникам за плідну працю та гарно організований захід.