Місячник правової освіти

Date: 1 березня 2021 о 17:23, Refreshed 1 березня 2021 о 17:27

Звіт проведення Місячника правової освіти
Лютий 2021 р.

Правова освіта і правове виховання-це цілісна система ,що охоплює всі сфери діяльності навчального закладу, сприяє вихованню правової свідомості, демократичних громадянських цінностей і поведінки всіх учасників освітнього процесу, передбачає використання практично-орієнтованих та інтерактивних методів навчання.
Правове виховання – це складова частина виховання в цілому. Але правове виховання впливає не тільки на свідомість, а й на відповідальну сторону поведінки, формує переконаність у необхідності суворого додержання законів, прав та обов’язків.
Метою роботи щодо формування правової свідомості учнів, вміння протистояти злочинам і правопорушенням є:
 виховувати у школярів зацікавлення щодо правових знань, популяризувати закони;
 формувати правову культуру школярів;
 виробляти навички правомірної поведінки;
 дотримання норм та правил прийнятих у суспільстві, навчальному закладі;
 пропагування здорового способу життя;
 вміння учнів свідомо застосовувати отримані знання на практиці;
 правильно користуватись своїми правами в конкретних життєвих ситуаціях та виконувати свої обов’язки.
Правове виховання передбачає такі форми роботи з учнями як: заняття з елементами тренінгу, інтерактивні заняття, рольові ігри, години спілкування та лекції із залученням представників правоохоронних органів.
Традиційним стало проведення в школі Місячника правової освіти.
№ Заходи Термін виконання Відповідальні
1. Постійно діюча виставка літератури у шкільній бібліотеці «Права дитини» 01.02 - 26.02 зав. бібліотекою
2. Виховні години та години спілкування :
«Права та обов’язки» (1-4 кл.)
«Відповідальність неповнолітніх» ( 5-8 кл.)
«Торгівля людьми. Як не попастися у небезпечну павутину» ( 9-11 кл) згідно плану виховних годин класних керівників заступник директора з НВР
класні керівники

3. Виставка малюнків на правову тематику
( 1-6-і класи ) 01.02 - 26.02 вчитель
обр. мистецтва
4. Виставка стіннівок «Я і право»
( 7-11-і класи) 01.02 - 26.02 класні керівники

5. Тренінг-гра «Абетка громадянина» (учні 8-9 кл)
01.02 - 05.02 практичний психолог
6. Заняття з елементами тренінгу «Права та обов’язки учнів» (5-7 кл) 08.02 -12.02 практичний психолог
7. Тренінг-гра «Ти - громадянин України»
(учні 1-4 кл) 15.02 – 19.02 практичний психолог
8. Заняття з елементами тренінгу «Закон і право. Цивільно-правові відносини» (10-11 кл) 22.02 – 26.02 практичний психолог
9. Психолого-педагогічний семінар
«Недискримінаційний підхід у навчанні» 18.02 практичний психолог
10. Анкетування «Булінг в учнівському середовищі» вивчення проблеми булінгу серед учнів середньої ланки школи 01.02 – 10.02 соціальний педагог
11. «Подорож до країни прав» Інтерактивне заняття для учнів молодшої школи 01.02 - 05.02 соціальний педагог
12. «Булінг. Кібербулінг. Реалії сьогодення» інтерактивне заняття для учнів 5-8-их класів 15.02 – 19.02 соціальний педагог

13. Розміщення інформації на сайті школи «Правові засади відповідальності батьків у процесі виховання дітей» 03.02 соціальний педагог

14. Засідання парламенту школи «Знаємо права. Виконуємо обов’язки!» 11.02 заступник директора з НВР, соц.працівник села
15. «Закони України. Кримінальна та адміністративна відповідальність підлітків» година спілкування для учнів 9-11-х класів 08.02 – 25.02 вчитель правознавства

Метою проведення місячника у школі було прагнення перетворити права на важливий регулятор життя і поведінки учня в умовах його соціалізації. Основним завданням місячника було надати цим знанням і умінням практичної спрямованості, побачити їх відбиток у позитивних проявах правомірної поведінки учнів, навчити приймати аргументовані рішення щодо балансу прав та обов’язків, показати як реалізовуються права дитини, виховувати толерантність, стійке неприйняття насильства в будь-яких проявах, дружні відносини в колективі.