ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ

Дата: 11 березня о 09:09, Оновлено 11 березня о 09:23
Автор: Станко Н. І.

«Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу,
наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію
на майбутнє. Він символізує душу українського народу,
втілює його гідність, дух і пам’ять…»
Є. Сверстюк

За традицією, у Дмитрівському ліцеї «Перспектива» березень розпочинається Шевченківським тижнем. І цьогоріч з метою гідного відзначення 210-ї річниці з Дня народження великого поета і мислителя, підтримки заходів із вивчення і популяризації спадщини Великого Кобзаря в нашому ліцеї було заплановано ряд заходів для учнів 1-11 класів.

04 березня у бібліотеці закладу вчителі української мови та літератури разом із бібліотекарем репрезентували увазі здобувачів освіти книжково - ілюстративний куточок «Поклонімося пам'яті Тараса» та оформлену тематичну  виставку.

05 березня по класах було проведено тематичні літературні вікторини.

Учні 7-А, 8-А, 8-В та 9-А  класу  змагалися на звання кращого знавця біографії та творчої спадщини Кобзаря під час проведення вікторин:  «Як я знаю Шевченка», «Невідомі факти про життя та творчість митця».  Знання мов, улюблені пісні, книги, страви Шевченка – ці та інші маловідомі факти життя Т.Г. Шевченка неабияк зацікавили дітей.

Учні  5-Б класу в ході Шевченківської вікторини пригадали основні факти про поета, поглибили свої знання, дізналися цікаві факти про митця, почули музичні твори на слова Кобзаря та виконували їх. А також  виявили свою творчу уяву та креативність під час створення ілюстрацій до вивчених поезій Т.Шевченка, взяли участь у загальношкільному конкурсі колажів.

Для учнів 6-Б та 6-Г класів під час Шевченківського тижня мовний матеріал за темами було дібрано про великого Кобзаря, його дитинство. Діти переглянули відеоматеріали про Шевченка, дізналися нові для себе факти із його біографії.

Учнями 9-В класу було написано диктант "Національний дороговказ" про значимість Т.Шевченка для українців. Також дев'ятикласники переглянули та проаналізували відеоматеріали про особистість Кобзаря.

Заочна віртуальна відеоекскурсія для учнів 5-9-х класів   не залишила байдужим жодного глядача. Під час подорожі Шевченківськими місцями учні ознайомилися із відомостями про місця перебування Т. Шевченка в різні етапи його життя,  його живописну і літературну спадщину, натхненні побаченим та почутим  створювали власні дивотвори: ілюстрації до творів Тараса Григоровича,  образи «свого» сучасного  Шевченка, колажі, які представили наступного дня на виставці.

А ще учні радо та охоче декламували вірші, уривки з творів  Тараса  Шевченка, подорожуючи сторінками поезій. Почуте не залишило  байдужим жодного слухача.

Учні 8-А та 8-В класів із задоволенням взяли участь у проєкті «Я відкриваю Шевченка», створили чудові презентації, підібравши цікавий та досі не знайомий матеріал про невідомі сторінки життя нашого генія,  ознайомили усіх з ним  08 березня на уроках української літератури.

Слово великого, безсмертного генія народу, нашого Кобзаря і досі вражає серце кожного українця  образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України. Хочеться чути його, насолоджуватися ним і зберегти для майбутніх поколінь.