Акція "16 днів проти насильства"
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Звіт проведення акції «16 днів проти насильства»
25.11.2023 – Оформлення інформаційного стенду тижня, та оновлення інформації на сайті закладу освіти.
27.11.2023 - Класними керівниками були проведені відкриті мікрофони «Що таке насилля, форми насилля, та як себе захистити від проявів насилля».
З метою ознайомити дітей з формами насилля та забезпечити себе від небезпечних ситуацій. (7-9 класи).
29.11.2023 – Соціально-психологічною службою проведено круглий стіл між учнями 6 класів. «Чуйність і доброта – два крила на яких тримається людство».
З метою формування моральної основи дитячої особистості, сприяти вихованню доброї та чуйної людини, виховання потреби у самовдосконаленні.
30.11.2023 – Проведена робота практичного психолога з учнями 5-их класів, «Веб-квест, толерантність – чи легко бути добрим коли тобі погано»
Так, як сьогодні дуже важливо зрозуміти необхідність толерантності в суспільстві. Трагічні приклади історії показують нагальну потребу поваги до інших людей і їхніх думок.
01.12.2023 – «СНІД - не вирок». Соціальним педагогом було проведено виховні годину присвячену всесвітньому дню боротьби зі снідом.
Метою заходу стало ознайомити учнів з поняттями ВІЛ та СНІД. Виховувати почуття відповідальності за власну поведінку та ведення здорового способу життя. Навчати толерантному ставленню до ВІЛ позитивних людей.
04-05.12.2023 – З учнями початкової школи проведений цикл виховних годин «Скажи ні! булінгу».
Мета ознайомити учнів з поняттям та структурою булінгу. Виховувати почуття власної гідності та емпатії, а також розвивати навички протидії соціальному тиску.
Протягом акції з метою аналізу обізнаності учнів з питань насилля, торгівлі людьми та правами та обов’язками школярів було проведено анонімне анкетування «Насилля в школі».
Також психологічною службою та класними керівниками було проведено вебквести, виховні години та інтерактивні заняття з протидії булінгу та профілактики правопорушень.