Тиждень української писемності та мови

Date: 30 жовтня 2023 о 10:17, Refreshed 30 жовтня 2023 о 10:20

Тиждень української писемності та мови

23.10 - 27.10 -  останні передканікулярні дні жовтня…

А в нашому ліцеї - Тиждень української писемності та мови, який   відкрито виставкою літератури під назвою «Любімо Україну і мову її солов'їну» у приміщенні бібліотеки закладу. І вчителі, і учні мали змогу долучитися до неї, переглянути підготовлений матеріал, знайти для себе щось нове та корисне.

Цікавими та захоплюючими для учнів стали мовознавчі вікторини та  конкурси «Це мова моя, це мова моєї країни!, в яких вони брали активну участь, згадували мовний матеріал, намагалися висловитися першими і показати хороші результати.

Та найвеселішим став день(навіть не дивлячись на дощову погоду за вікном), коли було проведено музичний калейдоскоп «Вслухаймося в слова чарівні мови». Кожної перерви лунали  пісні про рідну мову та сучасні українські пісні, які діти підспівували, підтанцьовували і залишилися у захваті від цього та  з піднятим настроєм.

Натхненні патріотичними почуттями, українським словом наступного дня учні виготовили чудові колажі та стіннівки на тему «Мова об`єднує», нагадавши усім крилаті вислови про мову, відомі поетичні рядки  про роль та значення українського слова для кожної людини.

А закінчився Тиждень написанням Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності  учнями 9-х-11-го класів, учителями та всіма охочими. Кожен зміг перевірити себе на грамотність і відчути частинкою чогось  невід`ємного, цілого.

В учнів 11-го класу цей день був надзвичайно плідним, адже вони ще й поспілкувалися із поетом Віталієм Андрійовичем Павловським, який зовсім недавно переїхав жити з Донеччини на Київщину. Майбутні випускники почули живе слово митця, яке нині звучить досить актуально. Його поезії про Україну і її сьогодення не залишать байдужими нікого.