День Гідності і Свободи

Date: 24 листопада 2022 о 17:08, Refreshed 24 листопада 2022 о 17:13

Українці — нація незламних та нескорених!

До Дня Гідності і Свободи (21.11.) в Дмитрівському академічному ліцеї “Перспектива” були проведені виховні години та тематичні уроки.

***

ПОМАРАНЧЕВА РЕВОЛЮЦІЯ (22 листопада — 26 грудня 2004) — за Демократію.

В 2004 році політики знехтували вибором українців, але люди відстояли свої права та показали, що Україна може існувати лише демократичною країною. З цього часу почались зміни в свідомості українців.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ (21 листопада 2013 - 23 лютого 2014)за Свободу.

В 2013 році влада знову наплювала на вибір вільного народу України, і велика нація вчергове повстала. Революція гідності 2013 — 2014 рр. стала однією з найважливіших подій в сучаній історії Укрїни. Емоційно та ментально вона стала нащадком попередньої революції, адже українці знову повстали з однієї причини — за шлях розвитку, який обрав народ і проти чергового зближення з росією. І відстоювати свою свободу цього разу довелося кров'ю. Увесь світ побачив, що українці ніколи не терпітимуть диктатуру. І якби в Україні не жили такі відважні люди, які не бояться повстати за свою правду та свободу, то нас вже поглинуло б темне минуле замість того європейського цивілізованого шляху, яким ми впевнено крокуємо сьогодні. Ми пам'ятаємо цей подвиг.

***

Під час виховних годин відбувся перегляд та обговорення оригінальних відео- та фотоматеріалів з місця подій 2004 та 2013-14 років, а також з Революції на граніті 1990 року. Учні мали нагоду ознайомитись з думками і враженнями безпосередніх учасників та свідків цих подій. Вони дізнались про причини, перебіг та наслідки українських революцій. Було обговорено й мистецтво, яке виникло внаслідок кокретних революційних подій. Також було проведено квіз-вікторину “Ми за Україну”, в якій діти показали, як добре вони знають свою Батьківщину.

Учні дізнались про історичне значення цих подій, завдяки яким остаточно сформувалось бажання українського суспільства до євроінтеграції та закріпився західний цивілізований напрям розвитку України; а увесь світ побачив, що українці ніколи не терпітимуть диктатуру. Головне — учні нашого Ліцею усвідомили, наскільки важливими були ці події для існування незалежної України, та зрозуміли, що свобода — це відповідальність.

Українці ніколи не терпіли гніт та несправедливість, через що постали вічними революціонерами. Адже в Україні влада належить народу!

Фотографії