Міжнародний день миру

Date: 22 вересня 2022 о 11:36, Refreshed 22 вересня 2022 о 12:13

МИ люди мирні, й не несем біди,
І друзям тут дороги всі відкриті.
А хто до нас з мечем, то геть іди —
МИ ніколи не будемо вбиті! ©

Лише під час війни люди найкраще розуміють цінність миру! (с)

Фотографії

Щорічно 21 вересня відзначається Міжнародний день миру. Виховні години до цього як ніколи актуального для України дня пройшли і в Дмитрівському академічному ліцеї “Перспектива”. Діти ознайомились з ідеєю Дня миру та з головними проблемами миру в сучасному світі.

§

Для значної частини світу мир — це лише далека мрія та ілюзія. На жаль, сьогодні є досить мало країн, які живуть справді мирно і не відчувають загрози війни та насилля з боку інших держав. А також є держави — так звані “країни проти миру”, такі як росія, Північна Корея, чи частково Китай — які не сприймають ідею дружнього мирного життя на планеті, та самі створюють конфлікти через своє прагнення панувати над світом.

Постійні війни, тероризм, голод, та інші кризи роблять світ далеким від мирного співіснування. І від цих постійних загроз найбільше страждають прості люди. Тож саме для того, щоб звернути увагу всього світу на проблеми та страждання інших і придумали День миру.

Вперше світова спільнота долучилася до свята Дня миру ще в 1967 році — засновником цього урочистого дня вважається Папа Римський Павло VI. Згодом, вже на офіційному рівні, проголошення Дня миру підримала й Генасамблея ООН. Довгий час цей день не мав єдиної дати і лише в резолюції 2001 року Генеральна Асамблея ООН постановила щорічно святкувати цей день 21 вересня як «день глобального припинення вогню й насильства».

В Україні День миру закріплено відповідно до Указу Презедента України № 100 від 5 лютого 2002 року.

Наша рідна Україна сьогодні також є однією з тих країн, для яких мир нині — це лиш мрія. Але ми не просто мріємо про мир — ми його здобуваємо важкою ціною! І хоча дипломатія є основним приниципом, який пропагується в День миру, сьогодні для України є неможливим мир, здобутий діалогом, бо не з усіма можна домовлятись.

Іноді вирішення конфліктів діалогом беззаперечно краще за війну, але це стосується лише цивілізованих країн, які розуміють справжню ціність миру. Але з деякими державами домовлятись неможливо, бо вони не розуміють самого принципу мирного співіснування, а мир використовують лише як відпочинок та підготовку до нових воєн. Тому сьогодні у випадку України, говорячи цитатою давньоримського політичного діяча Марка Туллія Цицеро́на: "Мир має бути здобутий перемогою, а не угодою."

Символом міжнародної солідарності всіх людей світу є Двін миру. Його було відлито з монет, які пожертвували діти всіх континентів. Звук цього дзвону є своєрідним нагадуванням, що головною цінністю життя є саме ЖИТТЯ.

Також візуальним символом Міжнародного дня миру є білий голуб з оливковою гілкою. Автором емблеми став всесвітньо відомий художник Пабло Пікассо. Білий голуб є символом миру в різноманітних традиціях та віруваннях багатьох народів.

Нині День миру існує в першу чергу для того, аби донести людям зовсім просту думку — в сучасному цивілізованому світі, в епоху надзвичайних технологій та високого культурного розивтку немає місця конфліктам. Люди мають не воювати та ворогувати країна з країною, а повинні жити єдиним дружнім світом, мають об'єднуватися між собою задля збереження планети — нашого спільного дому. Адже, День миру — це про єднання людей всього світу заради вищої мети та кращого життя.

§
Цитати про мир:

Щоб цивілізація вціліла, ми повинні культивувати науку людських взаємин, здатність всіх народів, найрізноманітніших, жити разом у мирі на одній землі.

Франклін Рузвельт

Ми прагнемо миру, тому що знаємо: мир – це той клімат, у якому може бути свобода.

Дуайт Ейзенхауер

Не проливати нічиєї крові, забезпечити спокій усьому світові та мир своєму віку – ось найвища доблесть.

Сенека

Скромний мир кращий за пишні перемоги.

Ліон Фейхтвангер

Примирення з ворогами говорить лише про втому від боротьби, про побоювання поразки та про бажання зайняти більш вигідну позицію.

Франсуа де Ларошфуко

Мир має бути здобутий перемогою, а не угодою.

Цицерон (Марк Туллій)

Іноді поганий мир буває нітрохи не кращий за добру війну.

Едмунд Берк

Немає миру біля вогню з водою.

Адам Міцкевич

Мир – чеснота цивілізації, війна – її злочин.

Віктор Гюго

Хай буде мир! Для того, щоб людина могла вирости в людину, потрібен мир. Йоганнес Роберт Бехер

Мир, щастя, братерство людей — ось що потрібне нам на цьому світі!

Марк Твен

Перемир’я, що насильно нав’язуються, завжди носять тимчасовий характер і не утихомирюють людей.

Еміль Дюркгейм