ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ
«Феномен Шевченка відбиває нашу національну природу,
наше світосприйняття, наше минуле і нашу надію
на майбутнє. Він символізує душу українського народу,
втілює його гідність, дух і пам’ять…»
Є. Сверстюк
За традицією, у Дмитрівському ліцеї «Перспектива» березень розпочинається Шевченківським тижнем. І цьогоріч з метою гідного відзначення 210-ї річниці з Дня народження великого поета і мислителя, підтримки заходів із вивчення і популяризації спадщини Великого Кобзаря в нашому ліцеї було заплановано ряд заходів для учнів 1-11 класів.
04 березня у бібліотеці закладу вчителі української мови та літератури разом із бібліотекарем репрезентували увазі здобувачів освіти книжково - ілюстративний куточок «Поклонімося пам'яті Тараса» та оформлену тематичну виставку.
05 березня по класах було проведено тематичні літературні вікторини.
Учні 7-А, 8-А, 8-В та 9-А класу змагалися на звання кращого знавця біографії та творчої спадщини Кобзаря під час проведення вікторин: «Як я знаю Шевченка», «Невідомі факти про життя та творчість митця». Знання мов, улюблені пісні, книги, страви Шевченка – ці та інші маловідомі факти життя Т.Г. Шевченка неабияк зацікавили дітей.
Учні 5-Б класу в ході Шевченківської вікторини пригадали основні факти про поета, поглибили свої знання, дізналися цікаві факти про митця, почули музичні твори на слова Кобзаря та виконували їх. А також виявили свою творчу уяву та креативність під час створення ілюстрацій до вивчених поезій Т.Шевченка, взяли участь у загальношкільному конкурсі колажів.
Для учнів 6-Б та 6-Г класів під час Шевченківського тижня мовний матеріал за темами було дібрано про великого Кобзаря, його дитинство. Діти переглянули відеоматеріали про Шевченка, дізналися нові для себе факти із його біографії.
Учнями 9-В класу було написано диктант "Національний дороговказ" про значимість Т.Шевченка для українців. Також дев'ятикласники переглянули та проаналізували відеоматеріали про особистість Кобзаря.
Заочна віртуальна відеоекскурсія для учнів 5-9-х класів не залишила байдужим жодного глядача. Під час подорожі Шевченківськими місцями учні ознайомилися із відомостями про місця перебування Т. Шевченка в різні етапи його життя, його живописну і літературну спадщину, натхненні побаченим та почутим створювали власні дивотвори: ілюстрації до творів Тараса Григоровича, образи «свого» сучасного Шевченка, колажі, які представили наступного дня на виставці.
А ще учні радо та охоче декламували вірші, уривки з творів Тараса Шевченка, подорожуючи сторінками поезій. Почуте не залишило байдужим жодного слухача.
Учні 8-А та 8-В класів із задоволенням взяли участь у проєкті «Я відкриваю Шевченка», створили чудові презентації, підібравши цікавий та досі не знайомий матеріал про невідомі сторінки життя нашого генія, ознайомили усіх з ним 08 березня на уроках української літератури.
Слово великого, безсмертного генія народу, нашого Кобзаря і досі вражає серце кожного українця образністю, мудрістю, силою віри у майбутнє України. Хочеться чути його, насолоджуватися ним і зберегти для майбутніх поколінь.