Мабуть немає людини яка б не пам’ятала, звідки вона родом, де її коріння. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Лише на рідній землі людина відчуває себе справжнім господарем. Тому ми повинні не просто любити рідну землю, а знати її історію, мову та поважати її культуру.
Краєзнавство — один з напрямків роботи, який сприяє вихованню у читачів любові і дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї «малої Батьківщини», її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи.
В рамках Місячника шкільних бібліотек, який проходив цьогоріч під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності» було проведено ряд цікавих заходів, які сприяли вихованню в учнівської молоді патріотичних почуттів, гордості за свою рідну землю, шанобливого ставлення до історії і традицій нашого краю.
Розпочався місячник Днем відкритих дверей «Казками та легендами оповито рідний край».
Під час віртуальної подорожі «Барви осені» учні старших класів ознайомилися з творчістю письменників Київщини, які писали про природу рідного краю.
Для учнів 3-А та 3-Б проведено бібліотечні уроки «Історія рідного краю»
Для учнів 2-х класів було організовано екскурсії до бібліотеки, де діди познайомилися з її фондом, прийняли участь в краєзнавчій вікторині «Стежками рідного села»
Розгорнута виставка «Благословенний будь, мій рідний краю» ознайомила відвідувачів з героїчним минулим нашого народу, славетними земляками, що прославили рідну землю, з історією і досягненнями освітньої системи Київщини.
У подорож до скарбів народної культури, традицій, звичаїв та обрядів українців запросила народознавча книжкова полиця «У звичаях, традиціях народу ти душу України пізнавай». А познайомившись із літературою народознавчого спрямування, діти дізналися багато цікавого. Зокрема про український віночок: його призначення, про квіти та рослини, які вплітали у вінок та багато іншої цікавої і корисної інформації, розгадували кросворди на дану тематику, прийняли участь у вікторині «Пізнавай свій рідний край»
Фотовиставка-застереження « Тварини та рослини Київщини – представники Червоної книги» залучає любителів природи до збереження рідкісних та зникаючих видів, робить нас добрішими, спонукає до роздумів.
Упродовж місячника шкільна бібліотека стала яскравим інформаційним, мистецьким, краєзнавчим майданчиком, який об’єднав довколо себе учнів та вчителів школи.
Cучасна Київщина – це чудовий регiон для відпочинку та подорожей, який залюбки відкриває всім свою культурну спадщину, археологічні, етнографічні, історичні, мистецькі та художні пам’ятки. Щоб пересвідчитися в цьому переглянь презентацію
«Київщина рідна – серце України, давній і прекрасний хліборобський край»