Навчально-методичний семінар для вчителів англійської мови
Звіт про проведення навчально-методичного семінару для вчителів англійської мови описує ключові моменти обговорення новітніх методів оцінювання, підходів до інклюзивного навчання та інтерактивних методик перевірки знань у рамках Нової української школи (НУШ).
1 листопада 2024 року на базі Дмитрівського академічного ліцею «Перспектива» відбулося засідання ММК вчителів іноземних мов. Завдання, яке ставили перед собою вчителі громади – покращити розуміння сучасних вимог та практик оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти 1 – 4 та 5 – 7 класів НУШ, допомагаючи вчителям адаптувати свої методики відповідно до потреб учнів.
Відкрила семінар Наталія Скрипчук, методист КОІПОПК, яка представила основи формувального та підсумкового оцінювання учнів початкових класів, наголошуючи на особистісному підході та врахуванні індивідуальних темпів навчання. Пані Наталія детально розповіла про впровадження компетентнісного підходу, який є одним із центральних аспектів НУШ та спрямований на розвиток комунікативних навичок учнів, що відповідає стандартам, затвердженим МОН.
Оксана Гальчук, учитель англійської мови Дмитрівського академічного ліцею, зосередилася на оцінюванні учнів із особливими освітніми потребами (ООП) та особливостях підсумкового, семестрового, річного оцінювання НУШ.
В рамках наступної сесії Тетяна Лотош, учитель англійської мови Дмитрівського академічного ліцею, презентувала інтерактивні інструменти для перевірки знань, зокрема QR-коди, ігрові додатки та стратегії самооцінювання, які допомагають учням рефлексувати на власний прогрес і брати активну участь у освітньому процесі.
Завершила семінар Оксана Бєлік, учитель англійської мови Дмитрівського академічного ліцею, яка поділилася прикладами використання ігор та активностей на уроках англійської мови. Вона підкреслила, що такі методи, як рольові ігри та вікторини, підтримують інтерес учнів і сприяють формуванню їх мовних навичок у невимушеній атмосфері та залучила всіх до гри «Морський бій», але англйською мовою.
У підсумку, учасники отримали практичні рекомендації для ефективного оцінювання, що сприятиме покращенню навчального процесу в НУШ, відповідаючи сучасним вимогам системи освіти України.
Не обійшлося і без активностей, коли вчителі перетворились на дітей, взявши участь в інтерактивному квесті. Цікаві завдання з англійської мови об’єднали і захопили усіх учасників.
На згадку про зустріч-засідання ММК педагоги залишили на «гарбузиках» щирі та теплі слова подяки. Фото на згадку додаються))